OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Obecné informace o našich programech:

Programy jsou zpravidla 6ti až 12ti měsíční.

Zájemci o účast v našich programech se mohou hlásit průběžně.

Do pracovní skupiny se nastupuje vždy ke konkrénímu měsíci, přesné podmínky pro přijetído programu vždy aktuálně zveřejňujeme.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo napište, vše Vám rádi vysvětlíme.

Tel.:         910 128 905 (internetové telefonní číslo sazba jako při volání na pevnou linku)
E-mail:    envero@envero.c

Červenec 2020
Aktuálně přijímáme účastníky do programu v Říčanech.

Je určen pro osoby se zdravotním postižením, včetně duševních onemocnění
a pro osoby pečující o osobu blízkou (tzv. neformální pečovatele).

Místo bydliště účastníka musí zahrnovat obce MAS Říčansko.


Do dílny se dochází zpravidla na 4 hodinové směny. Úprava pracovní doby je možná i individuální pokud to bude slučitelné s programem dílny.


Účastník absolvuje zácvik. Dále má možnost být zařazen na 2 měsíce praxe se mzdou a 80 hodin k externímu zaměstanvateli,
také se mzdou.
Součástí programu je další vzdělávání v rozsahu 8 hodin, které účastník absolvuje po pracovní době. Vzdělávání je zaměřeno na komunikační schopnosti, řešení konfliktů. Máme možnost zařadit i odborné kvalifikační kurzy, např. základy šití na šicím stroji.

Podmínkou přijetí je absolvování osobního pohovoru zaměřeného na zjištění motivace k dalšímu pracovnímu zařazení účastníka.

Život v dílně
V dílně si účastníci vyzkouší výrobu jednoduchých dekorací ze zbytků látek, dřeva, kartonu a dalších materiálů. Začínáme od jednoduchých prací, např. skládání a lepení ozdobných obálek, a postupujeme ke složitejším. Některé výrobky opakujeme několikrát, až je výsledek perfektní. Protože jedině potom z něho má člověk radost a je motivován k dalším cílům.
Konzultujeme s účastníky co jim jde lépe, co hůře, a podporujeme je k dotažení práce do zdárného výsledku. Někdy to drhne, ale i to je cesta. Nacvičujeme tím  trpělivost, zodpovědnost za odvedenou práci, práci podle zadání a také spolupráci v kolektivu.
Cílem je obnovení pracovních návyků, přijetí pravidelného režimu a respekt k pravidlům. Připravujeme účastníky na to, že budou nadřízenými hodnoceni, že práci musí dotáhnout. Ale také, že mohu uplatňovat svá práva a vyjednávat o podmínkách, ve kterých se jim bude pracovat lépe.

A někdy z malého díla vzniknou krásné věci.

IMG_0794.JPG

IMG_0788.JPG

IMG_0299.JPG

Dílna

knoflicidrevo1.JPG

2017-06-20 09.13.00.jpg

 

DSC00829.JPG

sáčky.JPG

Sicistroj1.jpg

zajíček malý.jpg

Vejce 021_5x7.jpg

Envero logo na web.png